adv231

پرواز همای جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد!

پنجاه و دومین اجرای اپرای "حلاج" به نویسندگی،کارگردانی، آهنگسازی، خوانندگی وتهیه کنندگی پرواز همای، شامگاه دو‌شنبه هفتم مردادماه در محوطه حیات هنر مجموعه فرهنگی کاخ موزه نیاوران برگزار شد.

موسیقی آرمانی_مژگان متین وفا : همای در این اجرا داستان پیدایش، مبارزه و به سلاخی کشیدن و بردار آویختن حلاج را با همراهی گروه بزرگ بازیگران، نوازندگان و سماع گران روی صحنه برد. ترانه‌های این اپرا براساس سروده‌هایی از همای، مولانا، عطار و حافظ است و طراحی صحنه و دکور ونور را نیز پرواز همای بر عهده داشت.

علاوه بر پرواز همای و محمدحسین صفری که منصور حلاج و شبلی را ایفا کردند، بازیگران دیگری از جمله بهزاد جاودان فرد، بهزاد ابراهیمی، بهادر فاضل، آصف جاودان فرد، مهرداد آبجار، حسین زیادخان پور، شهریار همای، لاله کریمی، پارمیدا تاجیک، نگار فاضل مطلق، جیران باریکانی و پروانه چراغعلی در این اجرا به ایفای نقش پرداختند. ضمن اینکه بهزاد جاودان فرد نیز طراحی حرکات را برعهده داشت.

پاشا هنجنی (مایستر ارکستر و نوازنده نی)، سعید فهیمی (نی دوم)، محمود نوذری (سنتور)، میلاد علیپور (تار)، مسلم علیپور (کمانچه)، فرشاد رستمی (کمانچه آلتو)، سعید بهرامی (عود)، اسفندیار شاهمیر (دف)، میرامیر میری (دف)، حمیدرضا یوسفی (تمبک و جیم بی) و سپیده ابراهیم نژاد (سوپرانو همخوان) اعضای ارکستر این اجرا را تشکیل دادند.

همچنین اجرای دیشب اپرای حلاج، به عبدالجبارکاکایی شاعروترانه سرا تقدیم شد.

ازمیهمانان دیشب می توان به رضابهرام و عبدالجبارکاکایی اشاره کرد.

لازم به ذکر است چینش بد صندلی ها باعث شده بود استیج که بخش مهمی از اجرای زنده است بخوبی دیده نشود! و تنها موسیقی و متن نمایش ها آنقدر پرباربود که بتواند مردم را روی صندلی میخکوب کند.

این اجرا به همت موسسه فرهنگی و هنری "آوای هنر" هر شب ساعت 21:30 در مجموعه فرهنگی کاخ نیاوران برگزار می‌شود.

درادامه می توانید عکس های حمیدپورعابد را از این کنسرت مشاهده نمایید :

درباره ی آرمانی

 

 پایگاه خبری تحلیلی ( تخصصی ) موسیقی آرمانی با مجوز رسمی  78189 ازمعاونت مطبوعات و خبرگزاری های داخلی سعی دارد در فضایی فرهنگی و بر اساس قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان را به سمت موسیقی فاخرهدایت کرده و گامی به سوی پیشرفت موسیقی ایران بردارد .

 امید است ما و همکاران بتوانیم قدم کوچکی در هنر این مرزوبوم برداشته و کمکی برای هنرمندان عزیزمان باشیم .

 Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تلفن تماس ( انتقادات و پیشنهادات) : 0903719495

 

 

 

2